Yıldırım provoke etti Kocaman ise delirtti

Ayrılığının detaylarını ilk kez açıklayan Alex, üçlü görüşmenin de perde arkasını anlattı: "Başkan Aziz Yıldırım ortamı gerdi... Aykut Kocaman 'PAF'a git' deyince adeta delirdim"

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Alex de Souza, FIFA'ya özel açıklamalarda bulundu. Ayrılmadan önce başkan Aziz Yıldırım'ın odasında yaptıkları görüşmeyi anlatan Brezilyalı, "Aykut Kocaman ve ben, başkan Aziz Yıldırım'ın odasında buluştuk. Ben başkanın uzlaşmacı bir tavır sergileyeceğini düşünmüştüm ama bu olmadı. Başkan Yıldırım, konuşmayı provoke etmeye çalıştı. Aykut Kocaman da bana, Fenerbahçe'de devam etmek istiyorsam PAF takımla idmana çıkmam gerektiğini söyledi. Bunu duyunca çok sinirlendim, tabir-i caizse delirdim" diye konuştu. Brezilya'ya dönmenin kendisi için çok zor olduğunu ifade eden Alex, "Fenerbahçe'de futbolu bırakmayı, orada yaşamayı düşünürken birden bire kendimi tekrar Brezilya'da buldum. Ailemle birlikte Türkiye'de mülk edinerek orada kalmayı planlıyordum. Bu ayrılık hayatımın en zor kararı oldu" dedi.

İYİ HABER ACI TEBLİGAT
Yargıtay Başsavcılığı, şike davasının beraat eden sanıklarından eski Fenerbahçeli Serkan Acar hakkındaki kararın da onanmasını istedi. Yargılanma aşamasında kansere yakalanan ve 18 Nisan 2013'te hayatını kaybeden Acar'ın, ölümü Başsavcılık kayıtlarında görünmeyince tebliğnamenin Acar'ın evine gönderilmesi için evrak hazırlandı. Yasaya göre hazırlanan tebliğnameler, sanıklara tebliğ edilmek zorunda olduğundan tebliğname, Serkan Acar'ın sağlığında oturduğu Çekmeköy'deki eve gönderilmesi için hazırlandı.