Erkan Mumcu’nun istifasına tepkiler

Başbakan RecepTayyip Erdoğan, Erkan Mumcu’nun istifasını, “Arkadaşımız kişisel takdir yetkisini kullanmıştır, hayırlı olsun” sözleriyle değerlendirdi.Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ise, ” Kendi takdiridir kendi yolunu seçmiştir” dedi. Gül hükümetin gündeminde kabine revizyonunun olmadığını söyledi.Başbakan Erdoğan, Arnavutluk’ta gazetecilerin Mumcu’nun istifasını değerlendirmesini istemesi üzerine,”Ben bu konuda detaya girecek değilim, arkadaşımız kişisel takdir yetkisini kullanmıştır, hayırlı olsun” diye konuştu.

‘MUMCU’NUN KENDİ TAKDİRİDİR’
Gazetecilerin Erkan Mumcu’nun istifasına yönelik sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Gül “İstifanın Mumcu’nun kendi takdiri” olduğunu söylemekle yetindi.
Mumcu’nun istifasını kabine revizyonunun başlangıcı olacağı şeklindeki yorumların hatırlatılması üzerine Gül “Kabine ile hiçbir ilgisi yok, sayın Başbakan ne zaman uygun görürse veya ihtiyaç duyarsa olacak bir şey. Şu anda gündemde böyle bir konu yok” diye konuştu.
Gül; Mumcu’nun istifa gerekçelerine ve Başbakan Erdoğan ile görüşememesine yönelik eleştirilerine ise yanıt vermedi.
Gül kendisinde görüşmediğini belirtirken istifayı ise başbakanın yurtdışında olması nedeniyle kendisinin kabul ettğini söyledi.
NTV
(S)