Türkiye,ABD,İsrail in gizli toplantısı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Bünyamin Netanyahu ve ABD

Başkanı Barack Obama’nın gizli toplantı yapacağı öğrenildi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Bünyamin Netanyahu ve ABD Başkanı Barack Obama’nın Washington’da 3’lü bir toplantıda yapacakları öne sürüldü.


Filistinli haftalık “El Minar” dergisi, İsrailli, Amerikan ve Türk liderlerinin 3’lü bir toplantının düzenleyeceğini ve her üç tarafın menfaatlerini temin konusunu görüşeceklerini savundu.


Derginin savlarını yansıtan İranlı Farsa Haber Ajansı’nın “Böyle bir toplantının düzenlenmesi, Erdoğan’ın Ankara’yla Tel Aviv arasındaki gizli temasları ve geniş koordinasyon girişimlerini gizli tutma yönündeki çabalarını ortadan kaldıracaktır” iddiasını dile getirdikten sonra şöyle devam etti:

“Habere göre, bu toplantının düzenlenmesiyle Türk ve İsrailli yetkililerin bir süre yaşadıkları sahte gerginliklerin ardından görüştükleri de açığa çıkmış olacak. Halbuki Erdoğan bugüne kadar Siyonist İsrail’le gerginlik konusunu Arap toplumlara nüfuz edebilmek için kullandı. Bir taraftan da Filistin ve Suriye başta olmak üzere Arap ümmetine karşı terör komplolarına katılmakta.