Çanakkale'de korkutan deprem

Çanakkale Gökçeada'da 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Marmara da hissetti.

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bugün saat 08.33'te 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da da hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün son deprem verilerine göre, saat 08.33'te meydana gelen deprem yerin 9.8 kilometre derinliğinde kaydedildi. 5.3'lük depremin öncesinde yine aynı yerde 3.3 şiddetinde bir deprem gerçekleşti. Deprem, Çanakkale ile çevre illerden de hissedildi.

Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı meydana gelmedi.

SALLANMAYA DEVAM EDİYOR

Gökçeada'da meydana gelen 5.3 şiddetindeki depremin ardından da artçı sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün son deprem verilerine göre, Gökçeada'da birkaç saat içinde 14 sarsıntı meydana geldi.

BELEDİYE BAŞKANI ATALAY: "SARSINTI ADADA KUVVETLİCE HİSSEDİLDİ"

Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, Gökçeada'da meydana gelen 5.3 şiddetindeki depremle ilgili, "Sarsıntı adada kuvvetlice hissedildi. Ancak çok şükür bir sıkıntı yok" dedi.

AA muhabirinin telefonla ulaştığı Atalay, depremin merkez üssünün Kaleköy olduğunu söyledi.

Depremi kuvvetlice hissettiklerini belirten Atalay, "Ada genelinde sarsıntı hissedildi. Ancak çok şükür bir sıkıntı yok" diye konuştu.

TEKİRDAĞ'DAN DA HİSSEDİLDİ

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen ve Tekirdağ'da hissedilen 5.3'lük deprem nedeniyle Tekirdağ can ve mal kaybının olmadığı bildirildi. Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Erol Çanakkale'nin Gökçe Ada ilçesinde sabah saat 8:33'de meydana gelen ve Tekirdağ'da hissedilen 5.3'lük deprem nedeniyle Tekirdağ can ve mal kaybının olmadığını kaydetti. Ekiplerin teyakkuzda beklediğini ifade eden Erol, 'Deprem özellikle sahil kesimlerinde çok şiddetli hissedildi. Kısa sürdü. İlk gelen bilgilere göre can ve mal kaybımız yok" dedi.

AFAD: DEPREME İLİŞKİN OLUMSUZ İHBAR YOK

AFAD, Çanakkale Gökçeada'da meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depreme ilişkin herhangi bir olumsuz ihbar gelmediğini bildirdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada saat 08.33'de merkez üssü Çanakkale ili Gökçeada ilçesi Kaleköy mevkii olan 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği anımsatıldı. Depremin civar illerde hissedildiği belirtilen açıklamada, Çanakkale İl AFAD, İl Jandarma ve ilçe emniyeti ile yapılan görüşmelerde şu an itibariyle herhangi bir olumsuz ihbara rastlanılmadığı belirtildi.