Bozdağ ateş püskürdü

Suriye'de Esad tarafından kullanılan kimyasal silah iddiasını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hürriyet gazetesini yerden yere vurdu. "Esed'den mi emir aldınız?" dedi.

Kimyasal silah kullanıldığına dair somut gerçekliğin olduğunu söyleyen Bozdağ, "Suriye'de kimyasal silah kullanıldığına ilişkin haberler var, değerlendirmeler var, iddiadan öte somut bir gerçeklik var" dedi.

Hürriyet gazetesini sert sözlerle eleştiren Bozdağ, "Vahşet yaşanan bir olayı haber olarak dahi görmeyenler kimden emir aldı?" diye sordu.


NE İNSANLIĞA NE GAZETECİLİĞE SIĞAR

"Kimden emir aldınız" diyen ve Hürriyet gazetesini yerden yere vuran Bozdağ, "Medya ile ilgili iki cümle söylemek istiyorum. İsmini de veriyorum. Hürriyet gazetesine baktığınızda manşetinde bambaşka bir olay var. Yani gazetenin içinde dışında baktığınızda Suriye'de yaşanan insanlık katliamına ilişkin tek bir satırı görme imkanınız yok. Başka gazetelerde de görme imkanınız yok. Allah aşkına hangi insanlığa sığar bu? Türkiye'nin en önemli gazetelerinden biri bu haberi hangi vicdan görmezden gelme talimatı verdi? Hangi anlayış böyle bir haberi görmez? Hangi gazeteci gazetecilik adına böyle bir haberi getirmez? Bırakın habercilik adına insan olmaz adına da bu haberi okuyucularına duyurmak onların vicdan sesinin onların bu konudaki tavrının katkısını almak açısından son derece önemli" diye konuştu.


ESAD YÖNETİMİNDEN Mİ BASKI VAR?

Hürriyet gazetesi üzerinde kimin baskısı olduğunu soran Bozdağ, "Bütün dünyanın gündemi buyken her zaman en büyüğünü iddia edenin gündeminde yok? Ben şimdi buradan soruyorum. Hürriyet gazetesinin yetkililerine ve diğer gazetelerin yetkililerine de soruyorum. Köşelerine, haberlerine, sayfalarına bu en büyük vahşeti, en büyük insanlık suçunu görmeyenlere soruyorum. Size kim baskı yaptı? Esad yönetiminden mi bir baskı var? Yoksa Tuncay Güney haberini getirin diye başkaları tarafından mı baskı var? Kim baskı yaptı?" ifadelerini kullandı.