TRT'nin sevilen programı yayından kalktı

TRT'de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinden sonra sevilen programa da kötü haber geldi.

TRT ekranlarında uzun bir süredir yayınlanan Sosyal Medya programı yayından kaldırıldı. Program sunucusu Serdar Kuzuloğlu haberi twitter'dan duyurdu. Kuzuluğlu, “TRT Haber, yeni yayın döneminde Sosyal Medya programının yer almayacağını iletti. Suana kadar imkan sunan ve izleyen herkese teşekkürler” yazdı.


HABERİ BLOGUNDAN YORUMLADI
Sosyal Medya programının Programın sevilen sunucusu Serdar Kuzuloğlu bu haberden sonra blogunda şu yazıyı paylaştı:

"TRT Haber’de (dile kolay) 138 hafta boyunca ekranlarınıza taşıdığımız Sosyal Medya benim için her anlamda ilginç bir süreç oldu. Yayın hayatına Nagehan Alçı ile başlayan bu programın ilk konuğu Mirgün Cabas ve bendim. 13. bölümün ardından sunuculuğunu üstlenme teklifi geldiğinde şaşırmadım desem yalan olur. Benim için her açıdan zor, çetrefilli, yeni ama heyecan verici bir süreç olacağını tahmin ediyordum. Duyurusunu bu blogda yazarkenki ruh halimi bile dün gibi hatırlıyorum.

Sosyal Medya’nın yaz tatiline gireceği (Erdal Kaplanseren, Özgür Alaz ve Banu Saatçi’nin konuk olacağı) 139. bölümü Gezi Parkı eylemleri sürecinde maruz kaldığım biber gazından dolayı yapamamıştık. Haftalık dahi olsa TV programının stresini, derdini ancak yapan bilir. Ülkenin karışık gündemine rağmen tatil hepimize (ama sanıyorum en çok da bana) iyi gelmişti.

Yeni bölümlere ne zaman başlayacağımızı, içerikte neler değiştirebileceğimizi konuştuğumuz sıralarda TRT Haber yönetimi yeni yayın döneminde programın devam etmeyeceğini bildirdi. Böylelikle televizyon dünyasının o sıradan süreci ‘Sosyal Medya’ için de işlemiş oldu. Bir program yayın hayatına geçtiği anda bitmeye doğru geri sayım da başlar. Hepsi bir gün, bir sebeple biter. Başka bir şeye vesile olur, en olmadı kattığı sayısız tecrübe ve anıyla hafızadaki yerini alır.”