Kesin kayıtlar başladı, son kayıt 13 Eylül

Anadolu Üniversitesi Avrupa Yükseköğretim programlarına kesin kayıtlar başladı ve kayıtlar 13 Eylül'de sona erecek.


Anadolu Üniversitesi tarafından Avrupa ülkelerinde yerleşik Türkçe bilen topluma yönelik yürüttüğü yükseköğretim programlarının 2013-2014 öğretim yılı kesin kayıtları 13 Eylül günü sona erecek. Batı Avrupa Seçme Sınavı, İkinci Üniversite , Sınavsız Kayıt ve Türkiye’de yapılan YGS sınavı sonucuna göre Batı Avrupa Programlarına kayıt hakkı elde eden öğrenci adayları kayıtlarını https://kayit.anadolu.edu.tr internet adresinden yapabiliyorlar.

KAYIT TARİHİ UZATILMAYACAK

Tüm adaylara online sisteme girmeden önce mutlaka www.anadolu-uni.de adresindeki kılavuzları ve açıklamaları okumalarını tavsiye eden Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu, yükseköğretim programları öğrenci kabul görevlisi Hülya Güreler şunları söyledi: Kayıtlar elektronik ortamda yapılmaktadır. Öğrenci adaylarımıza hafta içi 14:00 ile 17:00 saatleri arası telefonla rehberlik hizmeti vermekteyiz.

Adaylara önerim son günü beklemesinler, çünkü 13 Eylül günü Türkiye saati ile 17:30, Orta Avrupa saati ile 16:30'dan sonra kayıt işlemi kapanacaktır ve kayıt tarihinin uzatılması mümkün değildir.”